محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

محل تبلیغات شما

آخرین های اقتصادی

چهار شنبه, 21 فروردین 1398 22:40 اقتصادی
فرامرز جوادی چروده
برنامه سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری بنگاه‌ها رییس سازمان خصوصی سازی برنامه‌های واگذاری بنگاه‌ها در سال ۹۸ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری17مرداد،میرعلی اشرف پوری حسینی گفت: باید بنگاه های دولتی تا سال ۹۳ واگذار می شد و هیات واگذاری سال ۹۴ تصویب کرد که هر بنگاهی که وجود دارد در لیست واگذاری ها قرار گیرد.

رییس سازمان خصوصی سازی افزود: اگر کسانی بخواهند که بنگاه ها از واگذاری ها خارج شوند باید دولت، گروه بندی این بنگاه ها را تغییر دهد یا اگر نمی توان گروه آنها را از سه به یک تغییر داد باید دولت پیشنهاد دهد و مجلس تصویب کند که این شرکت ها دو تا سه سال واگذار نشود.

وی ادامه داد: مجلس می تواند برخی از بنگاه ها را برای مدتی معین از لیست واگذاری ها خارج کند یا هیات دولت، گروه بندی برخی از شرکت ها را تغییر دهد و چنانچه این اتفاق بیافتد شرکت ها از لیست واگذاری خارج می شود و این محل اختلاف نیست.

پوری حسینی افزود: حال سوالی که مطرح می شود این است که آیا بقیه شرکت هایی که در لیست واگذاری ها قرار دارند واگذار می شوند؟ سال گذشته ۶۰۰ شرکت در لیست واگذاری بود که تنها ۵۰ شرکت یا واگذار یا از لیست واگذاری ها خارج شد. اگر با این وضعیت ادامه دهیم ۱۱ سال زمان نیاز است که بقیه شرکت ها واگذار شوند که این آمار جالبی نیست.

وی گفت: روال عادی این است که همه در لیست واگذاری باشند و امیدواریم هیات واگذاری ترتیبی اتخاذ کند که در طول سال ۹۸ سازمان خصوصی سازی، فعال باشد؛ چرا که هیات واگذاری باید مصوبه بدهد و سازمان خصوصی سازی نیز ۶ ماه عقب ماندگی نیمه دوم سال ۹۷ را جبران کند.

انتهای پیام